Oidentifierad konstnär, oljemålning, omkr 1800

285492

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (England, omkring 1800): Landskap med kvarn, olja på duk, 89x104

Skador, lagningar, retuscher, slitage, duken ospänd

Konst, Äldre måleri

Rum 11

Budhistorik (5 bud)
1642322
1634779
1633299
1633069
1632242

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer