Hallbord Oriel Harwood

285218

HALLBORD, med skiva i imitaionsmåleri, design Oriel Harwood, bronspatinerad konstmassa, gjutna i form av grenar och lövornament, delvis bronserade, höjd ca 76, 160x80 cm
PROVENIENS: Inköpt på David Gill Gallery i London

Kantstött, slitage

Möbler, Design

Rum 6

Hallbord Oriel Harwood

Budhistorik (58 bud)
1643771
23 000
1643768
22 000
1643767
21 000
1643764
20 000
1643761
19 500

Slutpris SEK:
23 000
2 247 EUR, 2 629 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.