Gravyrer

285121

GRAVYRER, 3 st, 1800-talets första hälft, föreställande kung Karl XIII och hans maka drottning Hedvig Elisabeth Charlotta, samt kronprins Karl Johan, 22 x 16 respektive 26,5 x 16 cm

fläckar, pappersskador, ej examinerade ur ram

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk

Fack 14

Gravyrer

Budhistorik (19 bud)
1658380
1658582
1 900
1658380
1 800
1658249
1 700
1658379
1 600

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer