Bordsdekoration

285116

BORDSDEKORATION, sannolikt 1800-talets andra hälft, i form av liggande lejon i brons, malakitfanérad sockel på mässingsfötter, höjd 10, 18x12 cm

smärre bristningar och skador, lagningar

Diverse

Monter 8

Bordsdekoration

Budhistorik (8 bud)
1658174
1658090
1658089
1655377
500
1654390
450

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer