Jussi Mäntynen skulptur

285113

MÄNTYNEN, Jussi (Finland 1886-1978): Isbjörn, signerad och daterad Jussi Mäntynen 1946, patinerad gips, höjd 32 cm

slitage, smärre fuktfläckar och repor

Konst, Skulpturer

Jussi Mäntynen skulptur

Budhistorik (6 bud)
1657410
1656643
1652821
1647563
1646986

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer