Militaria

285108

MILITARIA m/ä, 4 mössor, knutskärp, portopéer, sadelkoppel, m.m.
PROVENIENS: Överste Wilhelm Bergenstråhle (1856-1913)
Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län
hans dotter Fröken Karin Bergenstråhle

Skador, anlupna, insektsangrepp

Vapen/Medaljer

Monter 18

Militaria

Budhistorik (21 bud)
1663443
2 400
1663345
1663441
1663345
1663303
1 900

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.