Militaria

285108

MILITARIA m/ä, 4 mössor, knutskärp, portopéer, sadelkoppel, m.m.
PROVENIENS: Överste Wilhelm Bergenstråhle (1856-1913)
Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län
hans dotter Fröken Karin Bergenstråhle

Skador, anlupna, insektsangrepp

Vapen/Medaljer

Monter 18

Militaria

Budhistorik (21 bud)
1663443
2 400
1663345
1663441
1663345
1663303
1 900

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer