Uniformsdelar

285106

UNIFORMSDELAR m/ä, bestående av 4 uniformer, 3 uniformsrockar, 4 par byxor och 1 väst
PROVENIENS: Överste Wilhelm Bergenstråhle (1856-1913)
Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län
hans dotter Fröken Karin Bergenstråhle

skador, anlupna, insektsangrepp, delar saknas

Vapen/Medaljer

Rum 1

Uniformsdelar

Budhistorik (25 bud)
1663070
1663067
1 900
1663069
1 800
1663067
1 700
1663065
1 600

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer