Spegel stockholmsarbete i empire

285087

SPEGEL, stockholmsarbete i empire, dekor delvis träskuren och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, överstycke med dekor av bla lyra, gardinfestong och strålande stjärna, silverfolierat glas, 183x83 cm

Smärre skador, slitage, senare glas

Speglar

Rum 5

Budhistorik (16 bud)
1658786
13 000
1658725
12 500
1658668
12 000
1658724
12 000
1658668
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 270 EUR, 1 486 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.