Spegel stockholmsarbete i empire

285087

SPEGEL, stockholmsarbete i empire, dekor delvis träskuren och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, överstycke med dekor av bla lyra, gardinfestong och strålande stjärna, silverfolierat glas, 183x83 cm

Smärre skador, slitage, senare glas

Speglar

Rum 5

Budhistorik (16 bud)
1658786
13 000
1658725
12 500
1658668
12 000
1658724
12 000
1658668
11 000

Slutpris SEK:
13 000
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer