Spegel gustaviansk

285051

SPEGEL, gustaviansk, med hallstämpel möjligen Norrköping, dekor delvis träskuren och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, överstycke med medaljong och infälld gouasch, kvicksilverfolierade glas, 165x67 cm

Smärre skador och lagningar

Speglar

Rum 4

Spegel gustaviansk

Budhistorik (21 bud)
1659474
13 000
1659446
12 500
1659473
12 000
1659446
10 500
1659442
10 000

Slutpris SEK:
13 000
1 270 EUR, 1 486 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.