Skåp 1700-tal

284326

SKÅP, rokoko, 1700-tal, fanerat med ek mfl träslag, bronsbeslag, överdel med uppsvängt profillerat krön, två dörrar, inredning med hylor, tre lådor, höjd 190, 123x53 cm, nycklar finns på utlämningen

skador och lagningar

Rum 2

Skåp 1700-tal

Budhistorik (29 bud)
1659855
9 400
1659960
9 200
1659855
9 000
1659957
8 800
1659855
8 400

Slutpris SEK:
9 400
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 840 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer