Byrå stockholmsarbete i rokoko

284321

BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, fanerad med jakaranda, amarant mfl träslag, förgyllda beslag, skiva av kolmårdsmarmor, otydlig märkning med rödkrita, höjd 81, 137x67 cm, Nycklar finns på utlämningen

Smärre fanerskador och lagningar, skivan ej ursprunglingen, lagad skiva

Rum 2

Budhistorik (13 bud)
1660092
20 000
1660090
19 500
1659161
19 000
1659067
18 500
1659059
18 000

Slutpris SEK:
20 000
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer