Byrå stockholmsarbete i rokoko

284321

BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, fanerad med jakaranda, amarant mfl träslag, förgyllda beslag, skiva av kolmårdsmarmor, otydlig märkning med rödkrita, höjd 81, 137x67 cm, Nycklar finns på utlämningen

Smärre fanerskador och lagningar, skivan ej ursprunglingen, lagad skiva

Rum 2

Budhistorik (13 bud)
1660092
20 000
1660090
19 500
1659161
19 000
1659067
18 500
1659059
18 000

Slutpris SEK:
20 000
2 018 EUR, 2 396 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.