Abraham van Cuylenburg hans efterföljare Landskap

284211

ABRAHAM VAN CUYLENBURG, hans efterföljare (romersk skola, omkring 1680), figurer på den romerska Campagnan med Caius Cestius pyramid i fonden, olja på duk, 55x74 cm.

Skarvad duk längs med övre och nedre kant, mindre lagning, färgbortfall, krackeleringar

Ändringar/tillägg
Färgbortfall, krackeleringar

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Budhistorik (7 bud)
1660297
7 000
1660295
5 400
1656626
5 200
1648473
5 000
1648472

Slutpris SEK:
7 000
636 EUR, 735 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.