Abraham van Cuylenburg hans efterföljare Landskap

284211

ABRAHAM VAN CUYLENBURG, hans efterföljare (romersk skola, omkring 1680), figurer på den romerska Campagnan med Caius Cestius pyramid i fonden, olja på duk, 55x74 cm.

Skarvad duk längs med övre och nedre kant, mindre lagning, färgbortfall, krackeleringar

Ändringar/tillägg
Färgbortfall, krackeleringar

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Budhistorik (7 bud)
1660297
7 000
1660295
5 400
1656626
5 200
1648473
5 000
1648472

Slutpris SEK:
7 000
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer