John Jon And tuschteckning

263756

JON-AND, John (1889-1941): "Klubbens märke", signerad Jon And, tusch och blyerts, daterad a tergo 1925, ca 54x34 cm
PROVENIENS: Insatt som bild i Göteborgs handels- och sjöfartstidning 1925

Smärre fläckar, hanteringsveck

Konst, Måleri

Rum 11

John Jon And tuschteckning

Budhistorik (9 bud)
1464868
1 400
1461397
1 300
1455541
1461396
1455541
500

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.