R Mattson Lydia

263608

MATTSON, R (född 1895): Fartygsporträtt av brittiska ångaren "Lydia", signerad och daterad R Mattson, Stettin 1936, olja på papp, 33x64 cm
Text på etikett ā tergo: S/S Lydia ex Swansea byggd 1894 av W Harkes o Son i Middelsborough Ägare rederi AB Caledonia Helsingborg redare a. Nilsson

Nautica/Technica, Konst, Måleri

R Mattson Lydia

Budhistorik (4 bud)

1459926
950
1457010
900
1453586
1451922

Slutpris SEK:
950
96 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.