Ushapti

262999

USAHAPTI, calcenit, Ptolemais I, längd 16,5cm, Proveniens: Västsvensk samlare, Bruun Rasmussen 2001, inköpt Viktoria Lindström Antikhandel, Stockholm 1950-talet

Etnografica

Monter 28

Ushapti

Budhistorik (8 bud)
1468289
4 200
1466946
1466945
900
1466688
850
1466534

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.