Samiska föremål i horn

262488

SUPSKED, NÅLHUS, i miniatyr, skuret renhorn, samearbete, 1800/1900-tal, längd ca 9 cm vardera

Bruksslitage

Etnografica

Monter 30

Samiska föremål i horn

Budhistorik (7 bud)
1467430
950
1467218
900
1466909
850
1460023
1458160
750

Slutpris SEK:
950
92 EUR, 104 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.