Sabel

262250

SABEL, 1800-tal, för officer, rak klinga, mässingsfäste med byglar, förnicklad balja, längd 85 cm

Slitage, skador

Vapen/Medaljer

Rum 14

Sabel

Budhistorik (8 bud)
1468051
1462132
1459995
1459994
1458595
750

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.