Sabel

261886

SABEL, 1800-tal, skåslipad klinga, otydligt märkt på ryggen, fäste i järn, järnbalja med koppelringar

Slitage

Vapen/Medaljer

Rum 14

Sabel

Budhistorik (21 bud)
1468106
2 600
1466970
2 400
1468103
2 400
1466970
1467498

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.