Sabel

261880

SABEL, 1800-tal, klinga med skålslipning, mässingsfäste med spår av förgyllning, stålbalja, märkt Kiöbenhavn, längd 93 cm

hack, slitage

Vapen/Medaljer

Rum 14

Sabel

Budhistorik (13 bud)
1468133
1468087
750
1468129
750
1468087
700
1467902
650

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.