Afrikansk mask

261719

MASK, Bini, Nigeria, skuret och patinerat trä, höjd 31 cm,
Proveniens: inköpt från Max Willborg

Skador, insektsangrepp, torrspricka

Etnografica

Monter 30

Afrikansk mask

Budhistorik (1 bud)

1464728
2014-10-01 11:27:35
1 300

2014-10-02 kl 15:10
Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.