Afrikansk mask

261717

MASK, Wee/Guere-Wobe, Elfenbenskusten, patinerat trä, textil, nitar, höjd 32 cm, Proveniens: Inköpt av Max Willborg under 1970-talet

Slitage, skador

Etnografica

Monter 30

Afrikansk mask

Budhistorik (2 bud)

1464771
8 000
1464770
6 000

Slutpris SEK:
8 000
772 EUR, 877 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.