Spjut från Melanesien

261716

SPJUT, Vanuatu eller möjligen Solomonöarna, ben fäst med kokosnötstråd, ca längd 220 cm,
Proveniens: inköpt från Max Willborg under 1970-talet

Skador på flera spetsar

Vapen/Medaljer

Rum 3

Spjut från Melanesien

Budhistorik

2014-10-02 kl 10:36
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.