Fetisch 1900-talets mitt

261714

FETISCHSTATYETT, 1900-talets mitt, Kongo, skuret trä, höjd ca 13,5 cm, FETISCHAMULETT, 1900-talets andra hälft, Kongo, skuret trä/ kaolinlera, höjd exklusive skägg, ca 13 cm

Slitage

Etnografica

Monter 29

Fetisch 1900-talets mitt

Budhistorik (1 bud)

1467867
2014-10-02 15:05:44

2014-10-02 kl 18:38
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.