Matta

261710

MATTA, sydvästra USA/ Mexico, vävd, ull/ull, ca 141x221 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Skador, fläckar, färgblödningar

Etnografica

Rum 14

Matta

Budhistorik (11 bud)
1466597
1 800
1468128
1 700
1466597
1 600
1468127
1466597

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.