Samekniv

257401

KNIV, samearbete, skaft helt i horn, signerad o daterad EF för Erik Fankki (f. 1968) 1999, längd 22cm

Vapen/Medaljer, Etnografica

Monter 30

Samekniv

Budhistorik (8 bud)
1467393
4 400
1467392
4 200
1467379
1465938
3 800
1458146

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.