Afrikanska skulpturer

254784

SKULPTURER, 1 par, Baule, Elfenbenskusten, höjd 53-54cm, Proveniens: Gallerist af Holm, Malmö

Smärre skador, insektsangrepp

Etnografica

Monter 29

Afrikanska skulpturer

Budhistorik (38 bud)
1469132
10 500
1469159
10 000
1469132
9 800
1469151
9 600
1469132
9 400

Slutpris SEK:
10 500
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer