Slaglåspistoler

254690

SLAGLÅSPISTOLER, 1 par, franska, singerade F & A Penel Freres (Francois & Antoine P. S:t Etienne 1746-60), ändrade från flintlås, oktagonala kammarstycken signerade i guld, signerade lås, helstockar i valnöt med stålbeslag, längd 41 cm

Slitage, träskada vid ena låset

Vapen/Medaljer

Slaglåspistoler

Budhistorik (21 bud)
1468359
14 500
1468361
14 000
1468359
13 000
1468352
12 500
1468352
10 500

Slutpris SEK:
14 500
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer