Wakizashi

254676

WAKIZASHI, mumei, nagasa 50,2 cm, tsuba i järn, svart lacksaya

hårt putsat, tillverkningsskador, slitage

Vapen/Medaljer

Rum 14

Wakizashi

Budhistorik (10 bud)
1468050
3 200
1466586
1464498
2 800
1464498
2 600
1466308
2 400

Slutpris SEK:
3 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer