Afrikansk skulptur

254337

SKULPTUR, Zande, Kongo, "Kudu", Mani-Yanda kultur, skuret och patinerat trä med örhängen i metall, höjd 31 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö, Arts d'Afrique, Köpenhamn

Lagning

Etnografica

Monter 28

Afrikansk skulptur

Budhistorik (5 bud)
1460294
450
1467946
450
1460294
1467817
1460294

Slutpris SEK:
450
44 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.