Afrikansk skulptur

254337

SKULPTUR, Zande, Kongo, "Kudu", Mani-Yanda kultur, skuret och patinerat trä med örhängen i metall, höjd 31 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö, Arts d'Afrique, Köpenhamn

Lagning

Etnografica

Monter 28

Afrikansk skulptur

Budhistorik (5 bud)
1460294
450
1467946
450
1460294
1467817
1460294

Slutpris SEK:
450
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer