Dolk

245554

DOLK, Skottland, 1900-talets början, förgyllda beslag, träfäste med piqueringar och förgyllda beslag samt slipade gulfärgade glasstenar, balja i svart skinn med förgylld beslag samt jaktbestick, total längd 43 cm

skador

Vapen/Medaljer

Dolk

Budhistorik (17 bud)
1468269
7 400
1468205
7 200
1468262
7 000
1468205
6 600
1468259
6 400

Slutpris SEK:
7 400
723 EUR, 846 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.