Jambiya

244658

JAMBIYA, Saudi Arabien, 1900-tal, klinga med guldtauschering, förgyllt och dekorerat fäste och beslag, längd 41,5 cm

Vapen/Medaljer

Monter 30

Jambiya

Budhistorik (6 bud)
1466666
1 600
1466530
1 300
1461685
1461681
900
1454246

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer