Kindjal

244650

KINDJAL, Turkmenistan, 1800-tal, klinga med signatur, fäste av horn med silverbeslag, skinnklädd balja med med silverbeslag och niellodekor, längd 56 cm

korrosion, slitage

Vapen/Medaljer

Kindjal

Budhistorik (2 bud)

1466591
1 600
1466489
1 400

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer