Skrivbyrå sengustaviansk

264212

SKRIVBYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, övre lådan med fällbart förstycke, inredning med små lådor, lister och beslag av mässing, skiva av carraramarmor, höjd 88, 120 x 59 cm

slitage, smärre skador och lagningar, mindre delar saknas

Ändringar/tillägg
nyckel finns i utlämningen

Rum 2

Skrivbyrå sengustaviansk

Budhistorik (11 bud)
1435919
12 500
1438928
12 500
1435919
12 000
1436466
11 500
1435919
11 000

Slutpris SEK:
12 500
1 259 EUR, 1 430 USD
Utropspris SEK:
13 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.