Besticksdelar 1800-tal

264163

BESTICK, 10 dlr, silver, 1800-tal, modell svensk rund, olika mästare bl a CP Lampa, Stockholm 1821, (bordsskedar), Stephan Westerstråhle, Stockholm 1810, (serveringssked), bestående av: serveringsked, 3 matskedar, 6 bordsskedar, total vikt ca 455 g

En matsked med skador/bristningar, ägargravyrer

Silver

Monter 17

Besticksdelar 1800-tal

Budhistorik (1 bud)

1423651
2014-09-07 08:39:20
1 300

2014-09-13 kl 21:33
Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.