Skålfat och burk Qing dynastin

264161

SKÅLFAT, 2 st, BURK, TVÅLKOPP, 1700/1800-tal, porslin, Kina, dekor i famille rose med motiv av bl a figurscener, burkens höjd 11,5 cm

Smärre dekorslitage, burk med nagg i lock samt mynning, mindre skålfatet med obetydligt nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 11

Budhistorik (7 bud)
1431403
1 300
1430883
1430882
1430191
1430189

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.