Matskedar 17/1800-tal

264160

MATSKEDAR, 6 st, silver, 17/1800-tal, fiolmodell, olika mästare bl a Lucas von der Hagen (1722-1765), Stockholm 1728, total vikt ca 235 g

Slitage, skador, ägarmärkningar

Silver

Monter 17

Matskedar 17/1800-tal

Budhistorik (4 bud)

1432064
1424214
950
1424214
900
1423657

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.