Snusdosa supkopp silver

264114

SNUSDOSA, silver, Johan Petter Berg, Uppsala 1820, tremblerad dekor av bladslinga, längd ca 9 cm, SUPKOPP, silver, otydliga stämplar, 1820, kant med förgyllning, höjd ca 5 cm, total vikt ca 88 g

Smärre bucklor

Silver

Monter 11

Snusdosa supkopp silver

Budhistorik (5 bud)
1430798
900
1426685
700
1423674
650
1423673
600
1423672
500

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.