Käthe Kollwitz litografi

264111

KOLLWITZ, Käthe (1867-1945): Gefangene, Musik hörend, signerad Käthe Kollwitz, modelldruck, litografi 1925, bildyta 33,5x31,8 cm
Litteratur: Knesebeck 223, Klipstein 203

Rum 3

Käthe Kollwitz litografi

Budhistorik (7 bud)
1437864
5 000
1437862
3 600
1429656
3 400
1428789
3 200
1428320

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.