Brännvinsskål silver

264080

BRÄNNVINSSKÅL, silver, Pehr Palm (1807-1820), Hudiksvall, saknar årsindex, tremblerad dekor av bladverk, hänklar i form av drakar, invändigt förgylld, höjd ca 13 cm, vikt ca 215 g

Smärre bucklor

Silver

Monter 11

Brännvinsskål silver

Budhistorik (25 bud)
1431443
7 200
1431442
7 000
1431369
6 800
1431085
6 600
1431368
6 400

Slutpris SEK:
7 200
695 EUR, 789 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.