Bestickdelar modell engelsk snäck

264034

BESTICK, 18 dlr, silver, 18/1900-tal, modell engelsk snäck, olika mästare bl a Hellsten, Uppsala, bestående av: 8 matskedar, 4 matgafflar, 6 bordskedar, total vikt ca 1060 g

Snarlika, delvis ägarstämplade

Silver

Monter 11

Budhistorik (5 bud)
1427955
3 400
1423665
3 200
1427954
3 200
1423665
1421818

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.