Picasso fredsmappen färglitografier

264019

PICASSO, Pablo (1881-1973): "Fredsmappen", 7 blad, 1974, numrerade 236/500, edition Mouvement de la Paix, Paris, bladmått ca 28x38 cm reso ca 38x28 cm; "La Colombe de l´Avenir", "La Colmobe Blueu", "La Colombe a l´arc-en-ciel", "Frederic Joliot-Curie", "Le Bouquet", "La Colombe en vol", "La Colombe", förekommer även i en svit om 1000 ex

Monter 17

Budhistorik (4 bud)

1430863
3 400
1424025
3 200
1422982
1422034

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.