Byrå gustaviansk

263998

BYRÅ, 1700-talets slut, gustaviansk, 3-lådig, konturerad och profilerad skiva av marmor, faner i mahogny, beslag i mässing, dragbeslag i form av lagerkransar, märkt P:G, höjd ca 90, 83x51 cm, nyckel medföljer

Delvis renoverad, senare äldre nyckel

Ändringar/tillägg
Nyckel medföljer, avhämtas vid Utlämningen

Rum 14

Byrå gustaviansk

Budhistorik (27 bud)
1434275
9 200
1434273
9 000
1434274
9 000
1434273
8 800
1434271
8 600

Slutpris SEK:
9 200
926 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.