Luktdosa rokoko

263988

LUKTDOSA, förgyllt silver, Quist Falkengren, Visby 1760-82, höjd ca 5,5 cm

Smärre bucklor, slitage

Ändringar/tillägg
OBS! Ej 1709, av Quist Falkengren som var verksam i Visby mellan åren 1760-82.

Silver

Monter 11

Luktdosa rokoko

Budhistorik (36 bud)
1430967
10 500
1426239
10 000
1426385
10 000
1426239
9 800
1426255
9 600

Slutpris SEK:
10 500
1 057 EUR, 1 201 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.