Taburett gustaviansk

263966

TABURETT, gustavianskt stockholmsarbete, av Johan Hammarström (stolmakare i Stockholm 1794-1812/19), signerad IHS, träskuren dekor, bemålat i grått

Slitage, lagningar, fotavslut med smärre komplettering

Rum 10

Taburett gustaviansk

Budhistorik (13 bud)
1430898
1 900
1430938
1 800
1430898
1 700
1428151
1 600
1425408

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.