Albert Contreras olja

263952

CONTRERAS, Albert (USA, född 1933): Hommage to a beautiful vertical line, signerad och daterad på baksidan Albert Contreras, Stockholm, 1962, olja på duk, 95x95 cm
PROVENIENS: Gåva från konstnären till nuvarande ägare

Ytslitage

Konst, Måleri

Rum 17

Albert Contreras olja

Budhistorik (6 bud)
1424088
1427747
1 400
1424088
1418794
1419335

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.