Stolar 6 st gustavianska provinsarbeten

263905

STOLAR, 6 st, gustavianska provinsarbeten, sk axstolar, uppsvängd genombruten rygg med kopplat axknippe, raka nedåt avsmalnande ben med kannelyrer, H-kryss, bemålade

Smärre skador och lagningar

Rum 12

Budhistorik (4 bud)

1431374
12 500
1430944
12 000
1428858
10 500
1426974

Slutpris SEK:
12 500
1 259 EUR, 1 430 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.