Bord och stolar björk 1800-tal

263811

SALONGSBORD samt STOLAR, 6 st, 1800-tal, obehandlad björk och bok, bord med tredelad svarvad pelarfot, stolarna med stoppade sitsar samt något svängda framben, bordets diameter 112 höjd 76 cm

Sprickor, slipade, stolar med omfattande skador, maskstugna, bordets fot maskstungen

Rum 5

Budhistorik (1 bud)

1429050
2014-09-11 09:02:32

2014-09-11 kl 10:24
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.