Bägare silver 1700-tal

263800

BÄGARE, silver, Christoffer Bauman, Hudiksvall (verksam 1758-1797), godronnerad fot, invändigt förgylld, höjd 9 cm

Smärre bucklor

Silver

Monter 8

Bägare silver 1700-tal

Budhistorik (6 bud)
1429026
1 600
1428529
1421640
1421639
1421386
600

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.