Karmstolar Louis XVI stil

263773

KARMSTOLAR, 1 par, tidigt 1900-tal, Louis XVI stil, skuren dekor i form av rosett, fleuronger och överkragning, sitthöjd ca 45 cm

Slitage, senare bemålning

Rum 2

Karmstolar Louis XVI stil

Budhistorik (5 bud)
1428645
1428641
1428638
700
1428637
500
1418868
450

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.