Bordspendyl Louis-XVI

263630

BORDSPENDYL, Louis-XVI, signerad Henry Voisin a Paris (1773-1807), arkitektoniskt uppbyggd, förgyllt bronsfodral, höjd 33 cm

Slitagé, smärre skador, nyckel saknas

Ändringar/tillägg
Pendel finns att avhämta vid Utlämningen

Klockor/Ur

Monter 32

Bordspendyl  Louis-XVI

Budhistorik (13 bud)
1440507
8 000
1440506
7 600
1440171
7 000
1440170
6 000
1440168
5 000

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.